تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

توصيه هاي پليس فتا به کاربران کامپيوترهای عمومی

  http://reporter.ir/socialmedia-2.jpg

  توجه به توصيه هاي پليس فتا، کاربران را در برابر نفوذ هکرهايي که بعد از استفاده آنان اقدام مي کنند محافظت مي کند.شهروندان در نظر داشته باشند که براي جلوگيري از ذخيره و ارسال اطلاعتشان توسط هکرهايي که پيش از استفاده آن ها بر روي سيستم نرم افزارهايي نصب کرده اند، بهتر است از وارد کردن اطلاعات مهم و انجام کارهاي حساس با کامپيوترهاي عمومي خودداري کرده و اطلاعاتي همچون رمز کارت بانکي، اينترنت بانک و... را در اين کامپيوترها وارد نکنند.

  توصيه هاي پليس فتا به کاربران کامپيوترهاي عمومي

  - اطلاعات مربوط به وارد شدن "login" خود را ذخيره نکنيد.
  - هميشه قبل از خروج از سايت هايي که استفاده کرده ايد حتما بر روي قسمت "log out" کليک کرده و اين نکته را در نظر داشته باشيد که بستن پنجره مرورگر يا تايپ کردن آدرس يک سايت ديگر به جاي سايت قبلي، به هيچ وجه براي خروج از صفحه آن سايت کافي نيست.
  - درگاه ورود به ايميل و مسنجرها در بسياري از برنامه ها به ويژه شبکه هاي اجتماعي، کلمه و رمز عبور شما را ذخيره مي کنند تا در مراجعات بعدي به صورت خودکار وارد صفحه مورد نظر شويد، اين گزينه را غير فعال کرده تا هيچ فردي بعد از اتمام کار شما نتواند وارد صفحات شما شود.
  - کامپيوتري را که بر روي صفحه نمايش آن اطلاعت حساس وجود دارد ترک نکنيد.
  - در صورت ترک سيستم، بر روي قسمت خروج تمام برنامه کليک کرده و تمام پنجره هايي را که ممکن است اطلاعات حساس را نمايش دهد ببنديد.
  - از مرورگري استفاده کنيد که سوابق شما شامل کلمات و رمز عبور و سايت هايي را که بازديد کرده ايد ذخيره نکند.
  - پاک کردن فايل هاي اينترنتي موقتي و " history" شما در اتمام زمان استفاده از کامپيوترهاي عمومي به حفظ حريم خصوصي شما کمک مي کند.
  -هنگام استفاده ، مراقب افرادي که از پشت سر يا در کنار شما، مانيتور را نگاه مي کنند باشيد و در صورت حضور اين افراد، اطلاعات و رمز عبور خود را به گونه اي وارد کنيد که افشا نشود.
  - از وارد کردن اطلاعات مهم و حساس خود در کامپيوترهاي عمومي خودداري کنيد.


  این مطلب تا کنون 42 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کرده ,استفاده ,سايت ,اطلاعات ,عمومي ,حساس ,کامپيوترهاي عمومي ,کليک کرده ,سايت هايي ,عمومي خودداري ,وارد کردن ,کامپيوترهاي عمومي خودداري ,
  توصيه هاي پليس فتا به کاربران کامپيوترهای عمومی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر